FİLTRE Temizle
Marka Seçiniz

Sırala:

Gösterim Tipi:

Ürün Tipi:

Anne - Bebek

Sinoz Pişik Önleyici Bebek Kremi 75 Ml
%38 İNDİRİM
(12)

Anne-Bebek Ürünlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Anne bakım ürünleri, annelerin vücutlarını doğumdan sonra korumayı ve eski formuna sokmayı amaçlar. Bu bakımdan selülit jelleri, zamanla bu bölgenin ortadan kalkmasında yardımcı olur. Bu ürünün nasıl kullanılacağı kutusu üzerinde mevcut olup, uyarıların dışına çıkılmamalıdır. Bunun haricinde göğüs pedleri, bu bölgenin korunmasında destek sağlar.

Anne-Bebek ürünleri, doğumdan sonra hem anne, hem de bebeğin sağlığını ve gelişimini ilgilendirir. Doğumdan sonra meydana gelen çatlaklar, pek çok kadın tarafından olumsuz karşılanır. Ancak çatlak gidericilerle, bu doğum izlerini kalıcı olarak kapatmanız mümkündür. Annelerle ilgili diğer bakım ürünleri de mevcuttur. Bu kategori altındaki ürünlerimiz şöyledir.

  1. Anne Bakım
  2. Çatlak Gidericiler
  3. İntim Temizlik
  4. Bebek Bakım
  5. Cilt-Vücut-Yüz
  6. Biberon-Emzik
  7. Banyo-Temizlik
  8. Pişik Ürünleri
  9. Pudra-Yağlar

Bebeklere yönelik bakım ürünleri, onların narin ciltlerine özel olarak üretilir. Bu kapsamda çok geniş ürünler olup, bebek şampuanlarından, bebek ve devam sütüne kadar uzanır.

Anne bakım, tüm ciltler için kullanılabilir. Ancak bebek bakım ürünleri, özenli şekilde kullanılmalıdır. Bu ürünler bebeklere özel olarak üretildiği için, onların narin vücutlarını yakmayan ve uyum gösteren yapıdadır.  Ona şampuan ya da pudra gibi ürünleri uygularken dikkatli davranmalı, incitmemek için sert hareketlerden kaçınmalıdır.

Eğer süt almayı düşünüyorsanız, ilk olarak Dünya Sağlık Örgütü’nün ilk 6 ay anne sütünü önerdiği ve bundan sonra da, sağlıklı gelişim için kullanılmasını gerektiğini belirttiğini bilmelisiniz. Uzmanlar da anne sütünün, ilk iki yıl boyunca kullanılmasını tavsiye eder. Ancak sütünüz yetersizse ve doktorunuz tavsiye etmişse, bebeğinizin dönemine uygun ve organik bir süt almalısınız.

Anne Bakım Ürünleri

Doğum, kadınların vücutlarında selülitlere ve çatlaklara neden olur. Eğer bunlardan kurtulmak istiyorsanız, anne-bebek ürünleri, sizin bu ihtiyaçlarınıza çözüm olacaktır. Bununla birlikte kullanmadan önce doktora danışmak ve bilgi almak, sizin ve bebeğinizin sağlığı gereklidir.

HaniBana, doğum sonrasında eski bedeninize tekrar kavuşmanız için size uygun ürünler bulundurur. Eğer tatile gidecekseniz, ancak cildinizdeki çatlaklardan dolayı gidemiyorsanız, Krauterhof anti-cellulite selülit jeli, size çözüm olacaktır. Ancak bu ürünün tek kullanımda tüm problemlerinizi gidermeyeceğini de bilmeniz gerekir.

Bu ürünü temin ettiğinizde, kutusu üzerinde nasıl uygulanacağı ve nelere dikkat etmesi üzerinde belirtilmiştir. Eğer selülitten kurtulmak istiyorsanız, bunların dışına çıkmamanız gerekir. Böylece düzenli bir kullanımla beraber, kısa süre içerisinde jelin olumlu etkilerini kendi gözlerinizle görebilir, yaza hayal ettiğiniz bedende girebilirsiniz.

Ancak göğüslerinizi korumak istiyor ve sızıntıları engellemenin yollarını arıyorsanız, Lansinoh göğüs pedleri sizin tüm sorunlarınıza kesin bir çözüm getirecektir. Eğer göğüs uçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız, Lansinoh Hpa Lanolin göğüs ucu kremi size yardımcı olacaktır.

Ancak göğüs ucu kreminin ve benzer ürünlerin kullanımının, emzirme döneminde bebek için tehlikeli olup, olmayacağını da öğrenmeniz gerekir. Bu nedenle bebeğinizin sağlığı için, öncelikle doktora başvurarak, detaylı bilgi almanız şarttır. HaniBana annelere özel pek çok ürün bulundurup, hepsini görmek için üst menüden anne-bebek kategorisini ziyaret edebilirsiniz.   

Bebek Bakım Ürünleri

Narin bir vücuda sahip olan bebekler, tıpkı onlar gibi bakım ürünlerine gerek duyar. Bu sebeple anne-bebek malzemeleri, onların vücudunu tahriş etmeden bakım yapmanıza, banyo esnasında gözlerini yakmamanıza ve onu güvenle silmenize yardımcı olur.

Bebeklere banyo yaptırmak, oldukça zevkli ve eğlenceli işlerden biridir. Ancak yanlış bir şampuan, onun narin cildine zarar verebilmekte ve gözlerini yakabilmektedir. Zira bebekler çoğu zaman şampuan esnasında gözlerinizi de kapatmaz.

Bu duruma bir çözüm bulmak ve bebeğinizin daha keyifli banyo yapmasını sağlamak istiyorsanız, Dalin bebek şampuanı, bebeğinizin cildine özel bir bakım uygulayarak, gözlerini yakmadan yıkamanıza imkân tanıyabilir. Böylece siz de, bebeğiniz de artık suyun keyfini daha iyi çıkarabilir, eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Bebekler üzerine bilinen bir diğer mesele de ne kadar temizlenseler de, çabucak kirlendikleri. Ancak yetişkinlerin kullandıkları her havlu da, onların narin vücutlarıyla uyumlu olmayabilir. Bu durumda karşınıza çıkan Dalin ıslak havlu, gönül rahatlığıyla bebeğinizi temizlemenizi sağlar. Cildinde herhangi bir tahrişe sebep vermeden temizlik yaparak, pişik gibi istenmeyen durumlara neden olmaz.

Ancak çok dikkat de edilse, bebekler sıcağın ve narin bir vücudun etkisiyle, oldukça çabuk pişik olabilir. Bu durumda tercih edilmesi gereken, onlara özel olarak üretilmiş bir pudradır. Desitin hızlı koruma pişik bakım kremi pişik oluşumuna karşı size yardım ederken, mevcut pişiğin de giderilmesini sağlar.

Anne-Bebek kategori altında bulunan sütler de bulunmakta olup, bu konu özel bir dikkat gerektirir. Zira uzmanlar ile Dünya Sağlık Örgütü, bebeklerde ilk 6 ay ve 2 yıl anne sütü kullanımının, gelişim üzerindeki etkisine dikkat çekerek, anne sütü önerisini yapmaktadır.

Dolayısıyla sütünüz yetiyorsa, bir sağlık sorununuz yoksa ve doktorunuz da emzirmenizde engel olmadığını söylemişse, 2 yıl anne sütü kullanmanız gerekir. Çünkü anne sütü, bebeklerin fiziksel olarak daha iyi gelişmesini sağlayarak, onları daha dayanıklı vücutlara sahip yapar.

Bununla da sınırlı kalmayarak, bağışıklık sistemlerine de yardımcı olur ve böylece farklı hastalıklara karşı, etkili bir direnç sağlar. Bebeğinizin zihinsel gelişimine de katkıda bulunarak, daha güçlü bir beyin yapısını destekler.

Bununla beraber, bazı durumlarda annenin, emzirmesine yönelik sorunlar olabilir. Eğer anne emzirmeye engel bir hastalık sahibiyse ve bu yolla bebeğe geçebilecekse, doktor süt kullanımını tavsiye edebilir. Yine annenin meme ucu ve göğsü hakkında bir problem varsa, emzirme gerçekleşmeyebilir. Annenin bu bakımdan sorunu olmasa bile, sütü bebek için yetersiz gelebilir.

Eğer bu gibi durumlarınız varsa, her ne kadar anne sütü çok önemli de olsa, bebek bunu alamayacağı için, tek seçeneğiniz süt kullanmaktır. Ancak burada bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken, bazı konular da vardır.

Bunlardan bir tanesi, bebek sütlerinin farklı ay gruplarına ait olup, bebeğinizin yaşına göre tercih edilmesi gerektiğidir. Zira her süt, ait bulunduğu dönemin ihtiyaçlarına karşılamaya yönelik, özel olarak hazırlanmıştır. Ancak anne sütü, bilindiği gibi böyle değildir. Aksine bebeğin yaşına göre değişmektedir.

Eğer bu sütlerden almayı planlıyorsanız, ilk olarak anne sütünü, hiçbir gıdanın tutmayacağını bilmelisiniz. Bu süte geçmek için, öncelikle doktorunuzla iletişim kurmalısınız. Zira anne sütünüz varsa ve bebek sütleriyle aynı esnada kullanmak istiyorsanız, bu sütlere kullanmaya başladıktan sonra, sizin sütünüzün azalacağını bilmeniz gerekir.

Bebekler için sütü bu kurallara uygun şekilde seçtikten sonra, tek yapmanız gereken, bebeğinize uygun sıcaklıkta içirmektir. Bu sütleri nasıl hazırlamanız gerektiği, üzerinde yazılıdır. Dolayısıyla bu maddelerin dışına çıkmamanız, bebeğinizin doğru beslenmesi için gereklidir.

Eğer yeni doğan, yani 6 ay süt almışsanız, bu sütler anne sütüne en yakın besinlerdir. Ancak yine de, onun yerini almazlar. Eğer bebeğiniz 6 ayı tamamlamışsa, bir sonraki yaş grubuna geçmeniz gerekir. Zira bebeklerde aylık dönemlere göre, vücutsal ve hormonsal farklılıklar meydana gelir. Dolayısıyla 5 aylık bir bebekle, 8 aylık bir bebeğin alması gereken besin değerleri, birbirinden farklıdır. HaniBana, bebeğinize en uygun sütleri size sunar.

Yukarı Çık