FİLTRE Temizle
Marka Seçiniz

Sırala:

Gösterim Tipi:

Ürün Tipi:

Golden Goat

Bebeklerin beslenme sürecinde anne sütü, ilk 6 aydan, 2 yıla kadar en önemli yere sahiptir. Bu sebeple uzmanlar, anne sütünün bebeklerde önemi üzerine önemle durmaktadır. Ancak annede bulunan bir hastalık emzirmesini engelliyorsa, sütü çocuğa yeterli gelmiyorsa veya farklı bir durum varsa, devam sütleri devreye girmektedir.

Bu sütler kullanılmadan önce, doktorunuzla görüşmeniz, onun da onayı ve önerilerine uyularak bebek sütüne geçiş yapmanız gerekir. Zengin içerikleriyle beraber Golden Goat, ardından tercih edebileceğiniz ve bebeğinizin gelişimine katkıda bulunabilecek bebek mamaları arasındadır. Golden Goat Keçi sütü ile üretilen bir bebek devam sütüdür.

Golden Goat Çeşitleri

Bilindiği üzere anne sütleri, bebeğin ihtiyaçlarına göre şekillenen yapıya sahiptir. Ancak bebek mamalarında bu özellik olmadığı için, üretimler dönemsel yapılır. Buna binaen Golden Goat Çeşitleri, iki farklı şekilde üretilir.

 1. Golden Goat 1 Bebek Sütü
 2. Golden Goat 2 Devam Sütü

Golden Goat çeşitleri, bu nedenle bebeğinizin dönemine göre değişir. Eğer doktorunuz 0 – 6 aylık dönemde bebek sütü önermişse, Golden Goat 1 Keçi Bebek Sütü kullanılabilir. Ancak 6 aydan sonra, Golden Goat 2 Keçi Devam Sütü Bazlı Ürün tercih edilebilir.

Golden Goat 1 Bebek Sütü

Bebeklerde ilk 6 aylık dönemde, anne sütü en mühim yerdedir. Ancak doktor bebek sütü kullanımını tavsiye etmişse, seçenekleriniz arasında bulunan Golden Goat 1 Keçi Bebek Sütü besin değerleri şöyledir.

 1. Vitamin A
 2. Vitamin D3
 3. Vitamin K1
 4. Vitamin C
 5. Vitamin B1
 6. Vitamin B2
 7. Vitamin B6
 8. Vitamin B12
 9. Niasin
 10. Folik Asit
 11. Pantotenik Asit
 12. Biotin
 13. Kalsiyum
 14. Fosfor
 15. Sodyum
 16. Potasyum
 17. Klorür
 18. Magnezyum
 19. Demir
 20. Çinko
 21. İyot
 22. Bakır
 23. Manganez
 24. Selenyum
 25. Florür

Golden Goat 1 Keçi Bebek sütü hazırlarken, ilk olarak ellerinizi yıkayarak sterilize etmeniz, ardından da besleme esnasında tercih edilen biberon gibi araç-gereçleri, 10 dakika boyunca kaynatın. Bundan sonra şu aşamaları uygulayın.

 1. Bu esnada içme suyu alarak, bir kaba boşaltın ve kaynamasını bekleyin. Ardından 40 – 45 dereceye varana dek ılıtın. Bundan sonra tabloya göre yeterli miktarda biberona doldurun.
 2. Paketten çıkan ölçeği doldurun. Üstündeki fazlalık kısmı bıçakla alarak, biberona ölçeği biberona boşaltın.
 3. Son olarak, biberonu güvenli şekilde kapatın ve iyice çalkalayın. Sıcaklığından emin olduktan sonra, bebeğinize verebilirsiniz.

Burada bakmanız gereken tablo ise şöyledir.

Aylık Yaş

Ilık Su Oranı

Ölçek

Öğün

0 – 1

90

3

6 -7

1 – 2

150

5

5 – 6

3 – 5

210

7

5

6 ve üzeri

240

8

4

 

Bu tablonun dışarısına çıkmadan kullanım yapmanız gereklidir.

Golden Goat 2 Keçi Devam Sütü

Golden Goat 2 Keçi Devam Sütü, 6 aydan sonra bebeklerin ihtiyacını karşılamaya, özel olarak hazırlanmıştır. Burada kullanmanız gereken besin tablosu şöyledir.

Aylık Yaş

Ilık Su

Ölçek

Öğün

6 Ay ve Üzeri

240

8

2 - 4

 

 

 

 

 

Ellerinizi ve bebeği beslerken kullanacağınız araçları sterilize ettikten sonra, kutudaki ölçekle bu tabloya göre ekleme yapmanız gerekir. Ancak, ölçeğin üstündeki kısım bıçakla alınmalıdır. Burada kullanacağınız su önce kaynatılmış, ardından da ılıtılmış sudur.

Yukarı Çık