Sırala:

Gösterim Tipi:

Ürün Tipi:

Güneş Ürünleri

Güneş cildimize oldukça yararlı olmakla beraber, uzun süre güneş altında kalmak cildimize olumsuz etkilerde bulunur. Özellikle yaz aylarında ve tatillerde güneşlenme esnasında cilt harası  oluşmaması ve daha keyifli bir tatil geçirmek için, bunlar elzem ürünlerdir.

Bu ürünler oldukça zengin olup, her güneş ürünleri, her yer yaşta kullanılmaz. Zira yetişkinler ile çocuklar ve bebeklerin kullandığı kremler, birbirlerinden farklıdır. Ayrıca çocuk kremleri, bebekler için de uygun değildir. Bu kategoride bulunan ürünler genel anlamda şöyledir.

  1. Bebek ve Çocuk Güneş Kremi
  2. Güneş Losyonu
  3. Bronzlaştırıcı
  4. After Sun Ürünler
  5. Güneşsiz Bronzlaştırıcılar
  6. Güneş Kremleri

Bu ürünlerin kullanımı oldukça detaylıdır. Zira her güneş kremleri farklı markalar tarafından üretildiği için, ne sıklıkla uygulanması gerektiği de aynı değildir. Eğer buna dikkat edilmezse, güneşin zararlı etkilerine maruz kalınacaktır.

Bebek ve Çocuk Güneş Kremleri

Bebekler ve çocuklar, yetişkinlere göre daha hassas ciltlere sahiptir. Ayrıca bebekler, çocuklara göre de daha narindir. Bu nedenle bu yaş gruplarında güneş altında çok çabuk rahatsız olma, pişik oluşması ve yanmalar meydana gelir.

Burada yapılan en sık hata, yetişkinlere ait güneş ürünleri, onlar için kullanmaktır. Zira bu ürünler özel olarak tasarlandığı için, ait olmadığı yaş grubunda olumsuz reaksiyonlara sebep olabilir. Bu sebeple doğru seçim yapmanız elzemdir.

Bu kremlerin uygulaması, üründen ürüne farklılık gösterebilir. Zira her ürünün içeriği aynı değildir ve bu farklılıklara neden olabilir. Ürünü aldıktan sonra nasıl kullanmanız ve uygulamanız gerektiğini üzerinden okumanız, ardından buna riayet ederek uygulamanız gerekir.

Ayrıca ürünlerden bazıları, belirli saat aralıklarla tazeleme gerektirebilir. Yani ürünler, 24 saat koruma sağlamaz. Güneş altında uzun kalınacaksa, ürünün uyarılarında kaç saat arayla yenilenmesi gerektiği yazıyorsa, buna uyulmalıdır.

Aksi durum, ürünün etkisini geçireceği için güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınacaktır.

Güneş Losyonu

Eğer güneşten korunmak istiyorsanız size yüksek koruma sağlayan bu losyonlar, yetişkinlerin kullanıma uygun ürünlerdir. Zira bebeklere ya da çocuklara ait bir ürün, yetişkinlerde etkisini göstermez.

Güneş Losyonu seçerken ürünü dikkatli incelemeniz ve nasıl kullanım gerektirdiğini öğrenmeniz şarttır. Ardından güneş altında kaldığınız belirli sürelerde, losyon yenilenmelidir. Burada ne sıklıkla yenilenme gerektiği, üzerinde yazılıdır.

Bronzlaştırıcı

Bronz bir tene kavuşmak pek çok kişinin hayali olsa da, bu o kadar kolay değildir. Zira güneş altında uzun süre kalmak yanıklara neden olduğu için, bronzlaşma olmaz. Bu nedenle güneş ürünleri arasından bronzlaştırıcılar, size yardımcı olarak güneşe karşı korur.

Bu sayede yanma meydana gelmez ve ürünlerin özel yapısı sayesinde daha hızlı bronzlaşmanız sağlanır. Ürünlerin kullanım şekli hem ürünlerde, hem de kutularda yazdığı için, bunları okumanız gerekir.

Ardından gerekli talimatlara uyarak kullanırsanız, hayalinizdeki cildi önümüzdeki yaz tatilinde elde edebilirsiniz.

Güneş Kremi

Yüz ve vücut için özel olarak üretilen bu güneş ürünleri, bu sayede etkili bir koruma sağlar. Vücudun farklı noktaları, farklı hassasiyete sahip olduğu için, ayrı ürünler kullanılır. Bu sayede güneşin altında uzun süre durmanın getirdiği olumsuz durumlardan da uzak durulur.

Bunları nasıl kullanacağınız ve ilgili uyarılar, üzerinde yazılır. Eğer üründen en iyi sonucu almak istiyorsanız, bunlara riayet etmeniz gerekir.

Yukarı Çık