Sırala:

Gösterim Tipi:

Ürün Tipi:

Pişik Ürünleri

Bebeklerin rahat hareket etmesine engel olan pişikler, çeşitli nedenlerden ötürü meydana gelmektedir. Çoğunlukla bez bölgesinde görülen pişikler, bunun yanı sıra koltukaltı, boyun, eklemlerde de görülebilir. Ciltleri oldukça narin olan bebeklerin pişik probleminin giderilebilmesi için pişik ürünleri kullanılmaktadır.

Bebeklerde Pişik

Çoğunlukla bebeklerin bez bölgelerinde ortaya çıkan pişikler, kızarıklık olarak kendini belli eder. Bez bölgesinin yanı sıra eklemler, koltukaltı ve boyun kısmında da görülen bu kızarıklıkların yanı sıra yumuşak görünümlü döküntüler de ilgili kısımlarda oluşmaktadır. Bu sorun, bebeklerin rahat hareket etmesini engellemekte ve bebeklerin huzursuzlaşmasına neden olmaktadır.

Bebeklerde pişiğin niçin meydana geldiği birçok insan tarafından merak edilen hususlardan biri olarak görünmektedir. Bu problemin oluşmasının nedenlerinden bir tanesi, kirli bezin uzun süre ıslak kalmasıdır. Öte yandan kullanılan temizlik bezi, bebek bezi gibi ürünler de pişik oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bunların yanı sıra bebeğin cildi banyo sonrası düzgün bir şekilde kurutulmazsa eğer, bu durumun neticesi olarak da pişik oluşabilmektedir. Bebeklerin konforunun bozulmasına neden olan bu sorunun çözümü için genel olarak pişik ürünleri kullanılır.

Pişik Kremi

Bebeklerin pişiklerinin tedavisi edilmesi amacı ile kullanılan pişik kremleri, bebeklerde görülen kızarıklıklar ve yumuşak görünümlü döküntülerin giderilmesi konusunda etkili olan ürünlerdir. Pek çok marka tarafından üretilmekte olan pişik kremlerinin içerisinde çeşitli maddeler bulunmaktadır. Bu maddelerin bebeğin cildine herhangi bir zararı olmaması oldukça önemlidir. Bu sebeple pişik kremleri, bebeğin cildine herhangi bir zarar vermeyecek şekilde ve bebeğin hassas cildine özel olarak üretilmektedir.

Bebeklerin alt temizliklerinin düzenli yapılmaması, yaz aylarında havaların çok sıcak olması gibi nedenlerden ötürü bebeklerin çeşitli bölgelerinde oluşan pişikler, bebeklerin sıkıntı yaşamasına ve huzursuz olmasına neden olabilmektedir. Bu konuda tedavi niteliğinde olan pişik kremlerinin düzenli bir şekilde kullanımı oldukça önemlidir. Çeşitli nedenlerden ötürü meydana gelen pişiklerin giderilmesinde kullanılan pişik kremleri, doğal ve bitkisel özlere sahiptir. Bu ise bebeğin pişik sorununun bebeğin cildinde herhangi bir yan etkiye neden olmadan giderilmesini mümkün kılar.

Pişik kremleri içerisinde bebek cildine zarar verecek kimyasal maddeler bulunduğu için ebeveynler bu ürünleri herhangi bir sıkıntı yaşamadan bebekleri için kullanabilmektedir. Ürün kullanımı öncesinde bebeğin cildinin kuru olması ve sonrasında ürünün ince bir tabaka halinde bebekteki pişikli bölgeye sürülmesi gerekmektedir. Doğru kullanım ile bebeklerdeki pişik sorunları giderilecek, bu ise bebeklerin rahat ve konforlu bir yaşantı sürmesini sağlayacaktır.

Pişik Kremi Kullanımı

Bebeklerde meydana gelen pişiklerin tedavisinde kullanılan pişik kremlerinin nasıl kullanılması gerektiği, birçok ebeveyn tarafından merak edilir. Bebeklerin cildinin nemlendirilmesi pişik sorununun engellenmesini sağlayacaktır. Ebeveynlerin buna dikkat etmesi ve bebeklerinin ciltlerini uygun şekilde nemlendirmesi gerekmektedir.

Pişik sorunun bebeğin cildinde görülmesinden itibaren bez değişimleri sırasında krem, ilgili kısımlara uygulanmalıdır. Krem kullanımı öncesinde bebeğin cildi uygun şekilde temizlenmelidir. Bu işlem sonrasında ise pişik kremi ilgili kısma nazik bir şekilde ve yavaşça sürülmelidir. Bu uygulama, sorun geçene kadar her bez değişiminde uygulanmalı ve bebeğin cildinin rahatlaması sağlanmalıdır. Düzenli bir şekilde pişik kreminin kullanılması, bebeğin bu sorundan hızlı bir şekilde kurtulmasını sağlayacaktır.

Yukarı Çık