FİLTRE Temizle
Marka Seçiniz

Sırala:

Gösterim Tipi:

Ürün Tipi:

Pudra - Yağlar

Bebeklerin ciltlerinin yumuşamasını sağlayan ve pişik oluşumunu engelleyen bebek pudrası ve bebek yağları, büyükler tarafından da kullanılan bebek bakım ürünlerindendir. Bilindiği üzere bir bebeğin cilt yapısı oldukça hassastır ve çeşitli nedenlerden ötürü bebeklerin ciltlerinde kızarıklıklar oluşabilir. Bu ise bebeklerin rahat bir şekilde hareket etmesini engeller ve onların konfor alanlarında daralmalara neden olur. Bu sorunların giderilebilmesi amacı ile kullanılması gereken bazı bebek bakım ürünleri bulunmaktadır.
Bebeklerin ciltlerinin yumuşamasına yardımcı olan bebek yağlarının tercih edilmesi noktasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Aynı durum, pişik oluşumu sonrasında kullanılan bebek pudrası için de geçerlidir. Bu ürünler alınırken ürünlerin içerisinde yer alan etken maddelerin incelenmesi oldukça önemlidir.

Bebek Pudrası

Bebeklerin ciltlerinde, pek çok nedenden ötürü pişikler meydana gelir. Pişik, bebeğin rahatsızlık yaşamasına neden olan bir problemdir ve sorunun çözümlenmesi gerekir. Bebek pudrasının oldukça farklı türü bulunmaktadır. Bunun sebebi ise bu ürünleri üreten markaların çeşitlilik göstermesidir. Fakat hangi marka olursa olsun, ebeveynlerin paraben içermeyen pudraya yönelmesi gerekir. Çünkü paraben, oldukça zararlı bir madde olarak karşımıza çıkar. Öte yandan satın alınacak ürünün bebeğin cildine uygun olması da oldukça önemlidir.

Organik Bebek Pudrası

Organik içeriğe sahip olan ve bebek bakımı konusunda önemli olan organik bebek pudrası, herhangi bir kimyasala sahip değildir. Bu nedenle bu ürün bebek sağlığı açısından oldukça önemlidir. İçerisindeki etken maddeler bebeğin cildinin herhangi bir şekilde zarar görmemesini ve bebeğin sağlıklı bir yaşantı içerisinde olmasını mümkün kılar.

Bebek Yağı

Bebek yağları hem bebekler hem de yetişkinler için kullanılabilen bakım ürünlerinden bir tanesidir. Özellikle bebeklerde kullanımı yaygın olan yağlar, bebeğin cildinin nemlenmesini sağlar ve cildin tahriş olmasını engeller. Bu sebeplerden ötürü özellikle banyo sırasında bebeklerin ciltlerine bebek yağı sürülmesi gerekmektedir.

Bebek yağı konusunda oldukça fazla marka bulunsa da ebeveynlerin, bu markaların ürettikleri bebek yağlarını satın almadan önce detaylı bir şekilde incelemesi önemlidir. Çünkü her bebeğin cildi oldukça hassastır ve bebek cildinde kullanılacak ürünün bu hassaslığa zarar vermemesi gerekir. Bebek yağının, sadece uygun fiyata satılıyor olmasından ötürü tercih edilmesi, bebeğin cildinde alerji oluşmasına neden olabilir. Ürünün içerisinde zararlı etken maddenin bulunmaması gerekmektedir. Zararlı maddelere sahip olan ürünlerin ise tercih dışı olması oldukça önemlidir.

Bebek yağı, bebeğin cildinin rahatlamasını ve bebeğin de huzurlu bir yaşantı içerisinde olmasını sağlar. Öte yandan bu bakım ürünü, bebeğin cildinin nemlenmesi hususunda oldukça etkilidir. Ebeveynlerin bebek yağı kullanımı sırasında bebeğin cildine masaj yapması gerekmektedir. Bu şekilde uygulandığında bebeğin rahatladığı görülecektir.

Bebeklerin bakımı için üretilmekte olan yağ ve pudralar, bebek bakımı açısından oldukça önemli olan iki ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünlerin içerisinde hiçbir şekilde kimyasal madde olmaması ve ürünlerin paraben içermemesi oldukça önemlidir. Bu sebeple alınacak ürünlerin içeriği detaylı bir şekilde ve büyük bir dikkatle incelenmeli ve bebeğin cildine uyum gösteren ürünler tercih sebebi olmalıdır.

Organik Bebek Yağı

Organik bitki özlerinden oluşan organik bebek yağı, paraben içermemektedir. Bunun yanı sıra sentetik parfüm ve boya da içermeyen bu ürün, bebekler için oldukça sağlıklıdır ve bebeklerin ciltlerinin nemli kalmasını sağlayarak cilt üzerinde herhangi bir tahriş oluşumuna izin vermemektedir. Kimyasal maddeleri içermeyen bu ürün, organik bitki özlerinden meydana gelmiştir.

Yukarı Çık