FİLTRE Temizle
Marka Seçiniz

Sırala:

Gösterim Tipi:

Ürün Tipi:

Sma Optipro Probiyotik

Bebeklerde beslenme, sağlıklı bir gelişim için en önemli yeri kapsar. Bu nedenle uzmanlar, onların gelişiminde ve sağlıklı büyümesinde anne sütünün öneminin altını çizmektedir. Bununla beraber, bazı durumlarda anne sütünün kullanılamadığı durumlar olabilir. Eğer annenin, emzirme yoluyla geçebilecek bir rahatsızlığı varsa ya da annenin sütü yetersizse, hekim kontrolü ve önerisi ile bebek devam sütü tercih edilebilir.

Bu kullanıma başladıktan sonra anne sütü azaldığı için, doktora müracaat edilerek, buna göre hareket edilmelidir. Eğer doktor bu ürünlerin kullanımını onaylamışsa, burada tercih yapılabilecek pek çok ürün vardır. Bunlar arasında SMA Optipro Probiyotik, bebeklerinizin beslenmesi ve ihtiyacı olan besini bulundurur. Bebeklerin aylık ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanan SMA Optipro Probiyotik, fiziksel gelişimi için de ihtiyaç duyulan besinleri ihtiva eder.

SMA Optipro Probiyotik Çeşitleri

Anne sütü, bebeğin aylık ihtiyaçlarına göre değişen besin değerlerine sahiptir. Dolayısıyla anne sütünün 0-6 ay ile 6-12 ay anne sütünün değerleri aynı değildir. SMA Optipro Probiyotik bebeklerin dönemsel ihtiyaçlarına cevap vermekle beraber, bebeklerin yaşlarına uygun farklı çeşitlerle üretilmiştir.

 1. SMA Optipro Probiyotik 1 Bebek Sütü 0-6 Ay
 2. SMA Optipro Probiyotik 2 Bebek Sütü 6-12 Ay
 3. SMA Optipro Probiyotik 3 Bebek Sütü 1-3 Yaş

Eğer anne sütü kullanılıyorsa, SMA Optipro Probiyotik kullanımından önce doktora danışılmalıdır. Ayrıca dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bebeklerde doğum sonrasında gelen ilk 6 ay süresince sadece anne sütü verilmesini tavsiye etmektedir. Anne sütü, bebeklerde görülen hastalıklara karşı dengeli bir beslenme yöntemi oluşturur. Bu nedenle doğum ardından bebeklerin beslenmesinde iyi sağlıklı ve iyi metot, anne sütüdür.

SMA Optipro Probiyotik 1 Bebek Sütü 0 – 6 Ay

Bebekler ilk 6 aylık dönemde, anne sütü elzemdir. Ancak anne sütü kullanılamıyorsa tercih edilebilecek SMA Optipro Probiyotik 1 0-6 ay, şöyle hazırlanmalıdır.

 1. İlk olarak ellerinizi yıkayın.
 2. Ardından biberonun kendisini, başlık ve kapak kısımlarını yıkayın.
 3. Su kaynatarak, biberonu kullanana dek içerisinde bekletin.
 4. İçmek için kullanılan 5 dakika boyunca kaynatarak, ardından soğumaya bırakın.
 5. Verdiğimiz beslenme tablosuna göre, içerisine ılık su ekleyin.
 6. Ölçek olarak SMA Optipro Probiyotik 1 0-6 ay içerisinden çıkanı tercih edin.
 7. Ardından tabloya göre SMA Optipro Probiyotik 1 0-6 ay dökün.
 8. Bundan sonra ölçeği, kutu bünyesinde asılı olarak tutun.
 9. Son olarak biberonu kapatarak sallayın.

Tozu biberona eklerken, uymanız gereken ölçüler ise şöyledir.

 

Su Miktarı

Ölçek Miktarı

24 Saat İçinde Kullanımı

1-2 Hafta

90

3

6

3-4 Hafta

120

4

5

2 Ay

150

5

5

3-4 Ay

180

6

5

5-6 Ay

210

7

5

 

Kullanırken, bu ölçek dışına çıkmamanız gerekir.

SMA Optipro Probiyotik 2 Devam Sütü 6-12 ay 800gr

SMA Optipro Probiyotik 2 Devam Sütü 6-12 ay 800gr, bebeğin beslenmesinden hemen önce hazırlanır ve bu esnada paketten çıkan ölçek tercih edilmelidir. Ardından bebeği beslerken kullanım tavsiyelerine riayet etmeniz, bebeği beslerken yalnız bırakmadan, kontrol altında bebeğinizi beslemeniz önemlidir.

 

Su Miktarı

Ölçek Miktarı

24 Saat İçinde Kullanımı

6 Ay

210

7

5

7-9 Ay

210

7

3-4

10-12 Ay

210

7

2-3

 

Bebek sütünü hazırlarken, doktorunuzun önerilerine ve kullanım miktarlarına uymalısınız.

SMA Optipro Probiyotik 3 Devam Sütü 1-3 Yaş

SMA Optipro Probiyotik 3 Devam Sütü 1-3 yaş, hazırlarken ellerin yıkanmasıyla başlanır. Ardından biberonu ayrıntılı şekilde temizleyerek, kaynamış bir su hazırlayıp, biberonu içerisinde kullanılacak zamana kadar bırakın. Ardından içme yapılan suyu kaynatarak, ılık olana kadar soğutun ve tabloya bakarak, toz ekleyin. Tüm bunların ardından ölçeği, paketin içine asılı bırakın.

Ardından biberonun içindeki tozu, çözülene dek sallayın. 

Yukarı Çık