FİLTRE Temizle
Marka Seçiniz

Sırala:

Gösterim Tipi:

Ürün Tipi:

Kişisel Bakım

Biolog Leke Kremi Spf15 40 Gr
%45 İNDİRİM
(82)
Sinoz Leke Kremi 40 Ml
%54 İNDİRİM
(57)
Sinoz Yüz Temizleme Jeli 250 Ml
%32 İNDİRİM
(31)
Sinoz Yüz Beyazlatıcı Krem 50 Ml
%38 İNDİRİM
(35)
Sinoz Vücut Beyazlatıcı Krem 100 Ml
%40 İNDİRİM
(38)
Sinoz 24K Altın Yüz Bakım Serumu 30 Ml
%50 İNDİRİM
(28)
Sinoz Vücut Peelingi Gold Aura 250 Ml
%50 İNDİRİM
(34)
Sinoz Arındırıcı Kil Maskesi 100 Ml
%44 İNDİRİM
(42)
Sinoz Retouch Ton Eşitleyici Krem 50 Ml
%73 İNDİRİM
(40)
Sinoz Çatlak Kremi 150 Ml
%50 İNDİRİM
(41)
Sinoz 2 Li Altın Serum Seti
%62 İNDİRİM
(21)
Biolog Cilt Bakım Kremi 40 Gr
%41 İNDİRİM
(19)
Biolog Onarıcı Bakım Kremi 40 Gr
%35 İNDİRİM
(16)
Biolog Onarıcı Vücut Losyonu 100 Gr
%27 İNDİRİM
(18)
Biolog Leke Kremi Spf 15 + Cilt Bakım Kremi
%39 İNDİRİM
(14)

Kişisel Bakım Ürünleri Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Cildimiz, gün içerisinde pek çok farklı zararlı unsura maruz kalır. Her ne kadar ilk zamanlarda bunların sonuçları görünmüyor da olsa, zaman geçtikçe sivilciler, siyah noktalar, kırışıklıklar ve çatlaklar gibi istenmeyen unsurlar fark edilir.

Bu sebeple Kişisel bakım ürünleri, hem erkeklerde, hem de kadınlarda büyük öneme sahiptir. Bu ürünler her iki cins için de uygun olup,  HaniBana sizlere şu kategorilerde kişisel bakım ürünleri sunar.

 1. Ağız –Diş bakımı
 2. Cilt Bakımı
 3. Deodorant
 4. Dudak Bakımı
 5. Güneş Ürünleri
 6. Maske – Hijyen
 7. Saç – Bakım
 8. Tonik – Losyon
 9. Tüy Dökücüler
 10. Vücut Bakım
 11. Yüz Bakım

Bu ürünlerin hepsi, vücudun farklı bölgelerine, farklı şekillerde uygulanır. Ayrıca her bakım ürününün kullanım şekli de birbirinden farklı olabilir. Bu sebeple ürünleri, ihtiyacınıza göre seçmeniz gerekir. Eğer diş protezleriniz varsa, Corega Diş Protezi Temizleyici Tablet kullanmak, bu hususla ilgili tüm problemlerinizi çözmenizde yardımcı olabilir.

Bu ürünün kullanma koşulları ve günde kaç kez kullanabileceğiniz bilgileri, ürünün kutusu üzerinde, ayrıntılarıyla beraber vardır. Eğer daha sağlıklı bir ağız – diş sağlığına kavuşmak istiyorsanız, yazılı kuralları aşmamanız ve sık diş hekiminize müracaat etmeniz gerekir.

Eğer cilt bakımı için uygun bir krem arıyorsanız, ilk olarak kremi neye yönelik kullanacağınızı tespit etmeniz şarttır. Örnek olarak siyah lekeleriniz varsa ve bunlara bir çözüm arıyorsanız, Biolog Leke Kremi, cildinizdeki bu sorunu çözmenizde etkili bir şekilde destek olabilir.

Ellerimize ve yüzümüze günlük şekilde, düzenli olarak bakım yapmak, daha sağlıklı ve parlak bir cilt kazanmanın ilk koşuludur. Bunu aksatmak yüzümüzde doğal parlaklığın azalmasına ve leke katmanlarının daha belirgin hale gelmesine sebep olur.

Hametol Cilt Bakım Kremi El ve Yüz İçin, günlük bakım ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olarak; daha bakımlı bir cilde kavuşmanızda destek sağlayabilir. Ayrıca vücut bakım ve yüz bakım kremleri de, daha parlak ve ışıltılı bir cilde kavuşmanızda size destek verecektir.

Bununla beraber kişisel bakım ürünlerini doğru kullanmanın yanında, düzenli kullanmanız da doğru olabilir. Zira bakım malzemeleri, tek kullanımda etkisini göstermez. Aksine devamlı kullanım sonucunda, yavaş yavaş cildinize etki ederek, hayalinizdeki parlaklığa kavuşmanızda yardımcı olur.

Peki, genel anlamda vücut bakım ürünleri nasıl kullanılır? Vücudunuza komple bir bakım yapmak istiyorsanız, öncelikle duş almanız gerekir. Bu duş esnasında cildinizin tipine özel yada saçlarınıza özel şampuan ve diğer ürünlerle iyice yıkayarak, temizlemeniz şarttır. Tüm bu aşamalar bittikten sonra, nemlendirici krem ve losyonları, kurallarına uygun şekilde uygulamanız yeterlidir.

Peki, nemlendiriciler neden önemlidir?

Gün içerisinde maruz kaldığımız farklı etmenler, vücudumuzun nemlilik oranını düşürerek kurumaya, böylece de çatlak ve kırıklara sebep olur. Her ne kadar bunların çözümü de olsa, herkes en başında bunların oluşmamasını tercih eder. Bu sebeple nemlendirici kremler ve losyonlar, size vücudunuzun nemliliğini geri vererek, onu dış etmenlere karşı korumanıza destek verir.

Kişisel Bakım Neden Önemlidir?

Kişisel bakım her ne kadar özellikle kadınlar tarafından önemsense de, aslında erkekler için de son derece mühimdir. Bunun temel nedeni, her insanın zamanla farklı etmenlere bağlı olarak, vücudunda bazı değişikliklerin oluşmasıdır.

Her insanın cilt tipi birbirinden farklıdır. Bu durum, bazı dış unsurlara karşı hassasiyeti de arttırır. Örnek olarak narin ciltli insanlar, güneş altında rahatsız olmakta, sivilce gibi istenmeyen görünümler oluşmaktadır. Bu sebeple cildinizi dış etmenlere karşı korumak için, düzenli bakım yapılmalıdır.

Bir insan sabahtan, akşama kadar farklı ortamlara girer. Güneşin ve sıcaklığın bununla birleşmesiyle ortaya çıkan ter ve kötü koku, her insanı kötü etkiler. Bunun haricinde bireyler kapalı bir ortamda, sosyal bir aktiviteye katılacaksa, kötü bir koku kişinin kendisinde kısa sürede bir suçluluk duygusu oluşturarak, utanca neden olur.

Bunun yanı sıra kokular elbiselere de hemen yapışarak, etkisini arttırır. Böylece elbiseleri daha o gün bile yıkamış olsanız, tek çareniz kokudan kurtulmak için tekrar yıkamaktır. Ancak yoğun yıkama da, elbiselere zarar vererek, kullanım ömrünü kısaltır.

Bu durumdan kurtulmak istiyorsanız, deodorant kullanmanız gerekir. Burada ilk olarak, ürünlerin kadınlara ve erkeklere özel üretim olduğunu bilmelisiniz. Zira kadın ve erkek fizyolojisi farklı olduğu için, kötü kokuların kaynağı ve önleme metotları da değişmektedir. Ancak Incia doğal roll-on deodorant, kötü kokunuzu bastırmanız için size yardımcı olacaktır.

Ancak iş yerinde de kullanabileceğiniz ve gün boyu sizi terden kurtaracak bir bakım malzemesi arıyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz ürün size bir çözüm getirmez. Zira Incia doğal roll-on deodorant, terlemenin önüne geçmeden, kötü kokuların engellenmesinde yardımcı olur.

Bu nedenle Driclor terleme karşıtı roll-on, sizi gün boyu terleme sorunundan kurtaracak ve çalışma ortamında daha rahat olmanıza izin verecektir. Böylece giysileriniz artık terden ıslanmayacak ve yapış yapış olmayacak.

Bunun haricinde tatillerde de bakım ürünleri, en büyük öneme sahiptir. Eğer ailenizle ya da arkadaşlarınızla güzel bir tatile çıkmak istiyorsanız, hazırladığınız çantaya bakım kremlerinizi de koymanız önerilir.

Zira güneşe karşı hassas ciltler, güzel bir tatil gününden oldukça kötü etkilenerek, yanıklara ve sivilcelere sebep olabilmektedir. Bunu önlemek için kullanacağınız güneş ürünleri, sizi güneşin uzun süreli zararlı etkilerinden korumada yardımcı olacaktır.

Kişisel bakım, cildimizin her bölümü için ayrı bir önem taşır. Ayrıca cildin bölgeleri farklılaştıkça, kremler de buna uygun olarak değişir. Örnek olarak saçlarımız, gün içerisinde yüzümüz ve ellerimizle beraber, en çok kirlenen bölgemizdir. Mikroplar, zararlı mikroorganizmalar ve saçımızı olumsuz etkileyecek pek çok unsurla gün içerisinde temas edilir.

Eğer zamanında müdahale edilmezse dökülme, kırıklar, renk kayıpları, yağlanma ve kepeklenme gibi pek çok istenmeyen durum meydana gelir. Genel kanının aksine şampuan, bunları önlemek için yeterli değildir. Ayrıca her gün saçlarınızı yıkamak da saçlarınıza yarardan ziyade zararlıdır.

Bu nedenle banyo ve duşunuzu 2-3 günde bir almalı ve şampuanınızı, ilk önce saç, ardından cilt tipinize uygun seçmeniz gerekir. Ardından yapısına uygun losyonlar kullanarak, köklerinizi desteklemeniz şarttır. Bu gibi maddeler, size doğru bakım yapmanızı sağlar.

Kişisel Bakımda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer kişisel bakım ürünleri alacaksanız, öncelikle cilt tipinizi bilmeniz gerekir. Çünkü her bakım malzemesi, her vücut tipinde kullanılmaz. Yanlış tercih, istenmeyen sonuçlara neden olacaktır. Ayrıca her bakım ürünü, her cinsiyet için üretilmez. Örneğin tüy dökücüler, hem erkekler, hem de kadınlar için mevcuttur.

Eğer bir erkeğin, kadınlara özel olan tüy dökücüleri kullanabileceğini ya da bunun tam tersi olabileceğini düşünüyorsanız, bu kesinlikle yanlıştır. Zira erkeklerin ve kadınların vücutlarında tüyler, farklı şekilde oluşur. Bu nedenle tüyleri dökmek ve yeniden çıkmasını engellemek için, başvurulan yöntemler de birbirinden farklıdır.

Eğer erkekseniz ve tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız, Bioder Erkekler İçin Tüy Dökücü Krem, size en iyi sonucu verecektir. Ancak maksimum sonucu almak istiyorsanız, ürünü düzenli olarak, aralıksız kullanmanız gerekir.

Ayrıca ürünün kutusu üzerinde görebileceğiniz, kullanım koşulları ve sıklığına da dikkat etmeli, buna riayet ederek kullanmanız gerekir. Böylece yaptığınız bakımdan, maksimum sonucu alabilirsiniz.

Yukarı Çık