ürün ara

  Sırala:

  Gösterim Tipi:

  Ürün Tipi:

  Kişisel Bakım

  Kişisel Bakım Ürünleri Nedir ve Nasıl Kullanılır?

  Cildimiz, gün içerisinde pek çok farklı zararlı unsura maruz kalır. Her ne kadar ilk zamanlarda bunların sonuçları görünmüyor da olsa, zaman geçtikçe sivilciler, siyah noktalar, kırışıklıklar ve çatlaklar gibi istenmeyen unsurlar fark edilir.

  Bu sebeple Kişisel bakım ürünleri, hem erkeklerde, hem de kadınlarda büyük öneme sahiptir. Bu ürünler her iki cins için de uygun olup,  HaniBana sizlere şu kategorilerde kişisel bakım ürünleri sunar.

  1. Cilt Bakımı
  2. Güneş Ürünleri
  3. Saç – Bakım
  4. Tonik – Losyon
  5. Vücut Bakım
  6. Yüz Bakım

  Eğer cilt bakımı için uygun bir krem arıyorsanız, ilk olarak kremi neye yönelik kullanacağınızı tespit etmeniz şarttır. Örnek olarak siyah lekeleriniz varsa ve bunlara bir çözüm arıyorsanız, Biolog Leke Kremi, cildinizdeki bu sorunu çözmenizde etkili bir şekilde destek olabilir.

  Ellerimize ve yüzümüze günlük şekilde, düzenli olarak bakım yapmak, daha sağlıklı ve parlak bir cilt kazanmanın ilk koşuludur. Bunu aksatmak yüzümüzde doğal parlaklığın azalmasına ve leke katmanlarının daha belirgin hale gelmesine sebep olur.

  Biolog Cilt Bakım Kremi El ve Yüz İçin, günlük bakım ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olarak; daha bakımlı bir cilde kavuşmanızda destek sağlayabilir. Ayrıca vücut bakım ve yüz bakım kremleri de, daha parlak ve ışıltılı bir cilde kavuşmanızda size destek verecektir.

  Bununla beraber kişisel bakım ürünlerini doğru kullanmanın yanında, düzenli kullanmanız da doğru olabilir. Zira bakım malzemeleri, tek kullanımda etkisini göstermez. Aksine devamlı kullanım sonucunda, yavaş yavaş cildinize etki ederek, hayalinizdeki parlaklığa kavuşmanızda yardımcı olur.

  Peki, genel anlamda vücut bakım ürünleri nasıl kullanılır? Vücudunuza komple bir bakım yapmak istiyorsanız, duş esnasında cildinizin tipine özel yada saçlarınıza özel şampuan ve diğer ürünlerle iyice yıkayarak, temizlemeniz şarttır. Tüm bu aşamalar bittikten sonra, nemlendirici krem ve losyonları, kurallarına uygun şekilde uygulamanız yeterlidir.

  Peki, nemlendiriciler neden önemlidir?

  Gün içerisinde maruz kaldığımız farklı etmenler, vücudumuzun nemlilik oranını düşürerek kurumaya, böylece de çatlak ve kırıklara sebep olur. Her ne kadar bunların çözümü de olsa, herkes en başında bunların oluşmamasını tercih eder. Bu sebeple nemlendirici kremler ve losyonlar, size vücudunuzun nemliliğini geri vererek, onu dış etmenlere karşı korumanıza destek verir.

  Kişisel Bakım Neden Önemlidir?

  Kişisel bakım her ne kadar özellikle kadınlar tarafından önemsense de, aslında erkekler için de son derece mühimdir. Bunun temel nedeni, her insanın zamanla farklı etmenlere bağlı olarak, vücudunda bazı değişikliklerin oluşmasıdır.

  Her insanın cilt tipi birbirinden farklıdır. Bu durum, bazı dış unsurlara karşı hassasiyeti de arttırır. Örnek olarak narin ciltli insanlar, güneş altında rahatsız olmakta, sivilce gibi istenmeyen görünümler oluşmaktadır. Bu sebeple cildinizi dış etmenlere karşı korumak için, düzenli bakım yapılmalıdır.

  Tatillerde de bakım ürünleri, en büyük öneme sahiptir. Eğer ailenizle ya da arkadaşlarınızla güzel bir tatile çıkmak istiyorsanız, hazırladığınız çantaya bakım kremlerinizi de koymanız önerilir.

  Zira güneşe karşı hassas ciltler, güzel bir tatil gününden oldukça kötü etkilenerek, yanıklara ve sivilcelere sebep olabilmektedir. Bunu önlemek için kullanacağınız güneş ürünleri, sizi güneşin uzun süreli zararlı etkilerinden korumada yardımcı olacaktır.

  Kişisel bakım, cildimizin her bölümü için ayrı bir önem taşır. Ayrıca cildin bölgeleri farklılaştıkça, kremler de buna uygun olarak değişir. Örnek olarak saçlarımız, gün içerisinde yüzümüz ve ellerimizle beraber, en çok kirlenen bölgemizdir. Mikroplar, zararlı mikroorganizmalar ve saçımızı olumsuz etkileyecek pek çok unsurla gün içerisinde temas edilir.

  Eğer zamanında müdahale edilmezse dökülme, kırıklar, renk kayıpları, yağlanma ve kepeklenme gibi pek çok istenmeyen durum meydana gelir. Genel kanının aksine şampuan, bunları önlemek için yeterli değildir. Ayrıca her gün saçlarınızı yıkamak da saçlarınıza yarardan ziyade zararlıdır.

  Bu nedenle banyo ve duşunuzu 2-3 günde bir almalı ve şampuanınızı, ilk önce saç, ardından cilt tipinize uygun seçmeniz gerekir. Ardından yapısına uygun losyonlar kullanarak, köklerinizi desteklemeniz şarttır. Bu gibi maddeler, size doğru bakım yapmanızı sağlar.

   

  Yukarı Çık